Politisk organisering

Innhold

Ordfører i Drangedal kommune

Ordfører i Drangedal kommune heter Tor Peder Lohne og han representerer Senterpartiet.

Ved siden av kommunens tjenester er de politiske og demokratiske prosesser kommunens viktigste oppgaver. Det politiske systemet drives med utgangspunkt i de politiske partiene. Ved kommunevalget hvert 4. år velges representanter til kommunestyret og andre politiske utvalg.

Stina Anlaug Sætre, Senterpartiet er varaordfører.


Kommunestyret 2019 - 2023

Kommunestyret medlemmer 2015 - 2019
Senterpartiet  
Tor Peder Lohne e-post: tor-peder.lohne@drangedal.kommune.no 
Stina Anlaug Sætre e-post: stina.saetre@drangedal.kommune.no
Karlien de Schuyteneer e-post: kds@drangedal.kommune.no
Jan Terje Dahle e-post: jtd@drangedal.kommune.no
Thor Olav Schulze Holte e-post: toh@drangedal.kommune.no
Eivind Vrålstad e-post: ev@drangedal.kommune.no   
Kari Tisjø Tveit e-post: ktt@drangedal.kommune.no
Monica Sanden Tveitan e-post: Monica@drangedal.kommune.no  
Anna Henriette Straume e-post: ahs@drangedal.kommune.no
Gunhild Tellefsen Haugland e-post: gth@drangedal.kommune.no
Arbeiderpartiet  
Trond Jarle Roalstad e-post: trond-jarle.roalstad@drangedal.kommune.no
Synnøve Kveven e-post: synnove-kv@drangedal.kommune.no
Jan Olav Øygarden e-post: jan-olav.oygarden@drangedal.kommune.no
Hilde Heimholt Furunes e-post: hilde.furunes@drangedal.kommune.no
Magnus Straume e-post: magnus.straume@drangedal.kommune.no
Elin Reiersdal e-post: er@drangedal.kommune.no
Fremskrittspartiet  
Dag Arild Brødsjømoen e-post: dag-arild.brodsjomoen@drangedal.kommune.no
Knut Bøen e-post: knut.boen@drangedal.kommune.no
Kristelig Folkeparti  
Aadne Røilid e-post: aadne.roilid@drangedal.kommune.no
Sosialistisk Venstreparti  
Anne Kjendsheim e-post: anne.kjendsheim@drangedal.kommune.no
Høyre  
Øystein Rugtveit e-post: oystein.rugtveit@drangedal.kommune.no

Formannskapet 2019 - 2023

Formannskapet 2019 - 2023
Fellesliste SP/FRP/KRF/H  
Tor Peder Lohne, SP epost: tor-peder.lohne@drangedal.kommune.no 
Stina Anlaug Sætre, SP  epost: stina.saetre@drangedal.kommune.no
Karlien de Schuyteneer, SP epost: kds@drangedal.kommune.no
Dag Arild Brødsjømoen, FRP epost: dag-arild.brodsjomoen@drangedal.kommune.no
Aadne Røilid, KRF epost: aadne.roilid@drangedal.kommune.no
   
Fellesliste AP/SV  
Trond Jarle Roalstad, AP epost: trond-jarle.roalstad@drangedal.kommune.no
Synnøve Kveven, AP epost: Synnove-kv@drangedal.kommune.no

 

Utvalg 2019 - 2023

Hovedutvalg for helse og velferd
Leder: Monica Sanden Tveitan e-post: Monica@drangedal.kommune.no
Nestleder: Elin Reiersdal e-post: er@drangedal.kommune.no
Jørn Åsulf Vrålstad e-post: jorn-aasulf.vraalstad@drangedal.kommune.no
Knut Helge Bråthen e-post:
Anna Henriette Straume e-post: ahs@drangedal.kommune.no
Gunn Marit Østland Sundset e-post: gunn.ostland@drangedal.kommune.no
Jonas Moen e-post: jonas.moen@drangedal.kommune.no
Hovedutvalg for oppvekst, mangfold og kultur
Leder: Øystein Rugtveit e-post: oystein.rugtveit@drangedal.kommune.no
Nestleder: Thor Olav S Holte e-post: toh@drangedal.kommune.no
Inger Agnete Reppen Vrålstad e-post: iarv@drangedal.kommune.no
Knut Bøen e-post: knut.boen@drangedal.kommune.no
Mirjam Pedersen e-post:
Hilde Heimholt Furunes e-post: hilde.furunes@drangedal.kommune.no
Magnus Straume e-post: magnus.straume@drangedal.kommune.no

 

Hovedutvalg for plan, teknikk, næring og miljø
Leder: Dag Arild Brødsjømoen e-post: dag-arild.brodsjomoen@drangedal.kommune.no
Nestleder: Jan Terje Dahle e-post: jtd@drangedal.kommune.no
Anne Solbraa e-post: anne.solbraa@drangedal.kommune.no
Gunhild Tellefsen Haugland e-post: gth@drangedal.kommune.no
Jan Olav øygarden e-post: Jan-olav.oygarden@drangedal.kommune.no
Anne Kjendsheim e-post: anne.kjendsheim@drangedal.kommune.no
Jan Erling Sætre e-post:

  

Kontrollutvalget

Kontrollutvalget er kommunestyrets redskap for demokratisk innsyn og kontroll med alle sider ved kommunens virksomhet. Kontrollutvalgets mål er derfor å påse at kommunen følger regelverket, og at virksomheten er målrettet, effektiv og etisk til beste for kommunens innbyggere. Kontrollutvalget skal også påse at kommunen har en forsvarlig revisjonsordning og at kommunestyrets vedtak følges opp.

Kommunestyret velger selv medlemmene til kontrollutvalget. Utvalgets arbeid reguleres av Kommuneloven §77 og egen forskrift. Kommunestyret får seg forelagt kontrollutvalgets rapporter og tar stilling til oppfølging.

Her kan du finne sakspapirer til Kontrollutvalget.

Kontrollutvalget i Drangedal kommune for perioden 2019-2023
Leder: Tor Langmyr e-post: tor.langmyr@drangedal.kommune.no
Nestleder: Eivind Vrålstad e-post: ev@drangedal.kommune.no
Medlem: Wenche Kåsene

e-post: wenche.kasene@drangedal.kommune.no

Medlem: Trond Inge Haugen

e-post: tih@drangedal.kommune.no

Medlem: Linn Bjørkholta

e-post: Linn.bjorkholta@drangedal.kommune.no

Oversikt over råd og utvalg i perioden 2019-2023

Her finner du en oversikt over alle råd og utvalg i perioden 2019-2023. 


Publisert: 02.11.2015 14:00
Sist endret: 02.11.2015 14:10