logo
Toppbilde. På tur. Foto, Kjell peder haugene
overlag

Kunnskapsprøven - alkoholloven

Printer
Generelt

Beskrivelse

Styrere og stedfortredere for salgs- og skjenkebevillinger rmå ha dokumentert kunnskap om alkoholloven. Dette kravet oppfylles ved at du består kunnskapsprøven. Bevillingsmyndigheten skal avholde prøven innen to måneder etter at den har mottatt melding om at du ønsker å avlegge prøven. Personer som har tilknytning til en virksomhet med statlig skjenkebevilling (skip, tog, fly, forsvarets befalsmesser), kontakter Fylkesmannen.

Kunnskapsprøveni alkoholloven er en flervalgsprøve med et tilfeldig uttrekk av spørsmål fra en database. Den kan avlegges elektronisk eller papirbasert. Du vil få60 minutter til å besvare prøven. Avlegger du prøven på papir, får du i tillegg 10 minutter til å ferdigstille oppgaven. For å få bestått prøve må24 av30 svar være riktige.

Ta med gyldig legitimasjon.

Målgruppe

Styrere og stedfortredere i virksomheter som har eller søker om salgs- eller skjenkebevilling. Ansvarlig for skjenkebevilling ved enkelt arrangementer/anledning må avlegge kunnskapsprøve.

Pris for Tjenesten

Før du avlegger prøven, må du betale et gebyr på kr 300,-. Prøven kan tas flere ganger hvis den ikke bestås. Du må betale gebyr for hver oppmelding.

Om søknadsprosessen

Veiledning - Hvordan få utført eller motta tjenesten


Kommunen vil legge til rette for at du kan ta kunnskapsprøven. Opplysninger om kunnskapskrav til kunnskapsprøven får du ved henvendelse til Marianne Storbukås tlf. 35997024. Du må ta med gyldig legitimasjon når du møter opp for å avlegge prøven.

Kontaktperson
Navn
Marianne Storbukås
Tittel
Politisk sekretær
Telefon
35 99 70 24
Mobil
97 01 24 59
Gyldig til:
2013-05-10+02:00
Publisert
01.06.2011
Sist endret
11.05.2012
Del |



  Webansvarlig:  Johnny Stene